Starosta z orderem
28 maja 2020
Starosta z orderem

Za wybitne zasługi w działalności społecznej i samorządowej starosta legionowski Sylwester Sokolnicki został decyzją Prezydenta RP odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. O tym fakcie, podczas zdalnego posiedzenia Rady Miejskiej w Serocku 27 maja, poinformował burmistrz Artur Borkowski.

Order Odrodzenia Polski to drugie pod względem starszeństwa, po Orderze Orła Białego, polskie państwowe odznaczenie cywilne. Ustanowione zostało przez Sejm Rzeczypospolitej ustawą z dnia 4 lutego 1921 r. Nadawane jest za wybitne osiągnięcia na polu oświaty, nauki, sportu, kultury, sztuki, gospodarki, obronności kraju, działalności społecznej, służby państwowej oraz rozwijania współpracy międzynarodowej.