Starostwo otwarte dla Interesantów
2 listopada 2020
Starostwo otwarte dla Interesantów

Od początku pandemii Starostwo Powiatowe w Legionowie nie przerwało pracy nawet na jeden dzień i nie ma planów, by to się zmieniło.

Pandemia COVID-19 się nasila, jednak w legionowskim starostwie obsługa interesantów zostaje utrzymana. Nie planujemy zamknięcia urzędu, a jedynie wprowadzamy zmiany i zasady, które pozwolą zachować ciągłość pracy.

W okresie, w którym każda organizacja doświadcza trudności z pełną obsadą kadrową, dokładamy starań i stosujemy środki bezpieczeństwa, które pozwalają nam nieprzerwanie działać i załatwiać sprawy Mieszkańców. Prosimy bardzo o wyrozumiałość. Rozumiemy, że część ograniczeń i rozwiązań, jakie wprowadzamy, stanowi dla naszych Klientów dyskomfort, jednak tylko dzięki dostosowaniu organizacji pracy do obecnej sytuacji możemy utrzymać urząd otwarty i dostępny dla Państwa.

Wszystkie wydziały starostwa pracują normalnie. Swoje sprawy można załatwiać w Biurze Obsługi Mieszkańców, Wydziale Obsługi i Komunikacji czy Wydziale Architektury. Przypominamy, że w związku z zagrożeniem epidemicznym wprowadziliśmy szereg rozwiązań, które służą bezpieczeństwu – zarówno odwiedzających nas mieszkańców, jak i pracowników urzędu:

  • w salach obsługi Biura Obsługi Mieszkańców, Wydziału Komunikacji oraz Wydziału Architektury może przebyć tylko tylu interesantów, ile jest stanowisk obsługi,
  • przy wejściach do budynku dostępne są urządzenia z płynem dezynfekcyjnym, których obsługa jest bezdotykowa – przypominamy o dezynfekcji rąk i obowiązku zasłaniania ust i nosa,
  • dla osób oczekujących na obsługę w Wydziale Komunikacji na zewnątrz budynku urzędu zabezpieczyliśmy namiot, który chroni przed wiatrem i opadami atmosferycznymi,
  • od 24 października 2020 do odwołania starostwo jest nieczynne w soboty, a w poniedziałki pracuje w godzinach 8.00 – 16.00.

Zachęcamy osoby, które chcą załatwić sprawę w Wydziale Obsługi i Komunikacji, do korzystania z możliwości umówienia się na wizytę w konkretnym terminie. Informacja, jak umówić się na wizytę znajduje się tutaj.

W budynku Starostwa Powiatowego w Legionowie swoje siedziby mają również inne instytucje: Powiatowy Urząd Pracy w Legionowie, Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego, Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna i Powiatowy Oddział ARiMR. Wnioski i korespondencję kierowaną do tych podmiotów można zostawiać w urnach w holu głównym na parterze budynku. W razie konieczności pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy, Sanepid oraz Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego schodzą do interesantów na parter budynku. Zachęcamy do telefonicznego i mailowego kontaktu z wymienionymi jednostkami przed wizytą.