Strażacy doposażeni
8 lutego 2023
Strażacy doposażeni

Jednostki Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Wieliszewie wzbogaciły się o nowe pojazdy pożarnicze. Na zakup jednego z nich Powiat Legionowski przekazał 100 tys. zł.

W uroczystym wręczeniu aktów przekazania, które odbyło się 7 lutego, uczestniczyli przedstawiciele Straży Pożarnej, administracji rządowej, samorządów i druhowie jednostek OSP z terenu powiatów legionowskiego i nowodworskiego. Powiat Legionowski reprezentowali starosta legionowski Sylwester Sokolnicki oraz wicestarosta Konrad Michalski.

Komenda PSP w Legionowie otrzymała nowy ciężki pojazd ratowniczo-gaśniczy marki Scania o wartości 1,3 mln zł. Pieniądze na jego zakup pochodziły z dotacji Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, ze środków przekazanych na Fundusz Wsparcia Państwowej Straży Pożarnej przez wszystkie samorządy powiatu legionowskiego oraz środków Komendanta Głównego PSP. Ochotnicza Straż Pożarna w Wieliszewie została doposażona w ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy MAN. Pojazd służył od 2005 r. w Jednostce Ratowniczo Gaśniczej w Legionowie. Przekazany wóz bojowy zastąpi ten, który w ubiegłym roku został podarowany ukraińskim strażakom.  Ochotnicza Straż Pożarna w Leoncinie otrzymała agregat prądotwórczy na przyczepie oraz zestaw narzędzi hydraulicznych.

Ponadto Decyzją Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Wólce Radzymińskiej została włączona do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego. Dokument odebrał druh Przemysław Urbaniak – prezes OSP w Wólce Radzymińskiej.