Święto JUDO w Legionowie
20 listopada 2023
Święto JUDO w Legionowie

19 listopada 2023 roku w Hali Arena Legionowo, niespełna 200 zawodników rywalizowało w Ogólnopolskim Turnieju Judo – SAKANA Judo CUP 2023 organizowanym we współpracy Klubu Sportowego SAKANA oraz Urzędu Miasta Legionowo.

Niedzielne zawody zgromadziły 190 zawodników w wieku 4 – 16 lat z sześciu klubów z Polski: UKS Byki z trenerką Kingą Zalewską, Hajime z trenerką Agnieszką Chlipała, UKS Arcus z trenerami Przemysławem Źródło, Piotrem Karolkowskim i Jackiem Biernatem, Judo NEKO trenera Adama Rudzkiego, Judo Daniel z trenerem Kamilem Mamul oraz gospodarz KS SAKANA Legionowo (z największą, bo aż 64 osobową drużyną) z trenerami: Anną Kuźmińską, Agnieszką Korż, Maciejem Zreda oraz Jackiem Kuźmińskim.  

Zawodnicy przystąpili do rywalizacji w 61 kategoriach walcząc o medale i drobne upominki przygotowane dla wszystkich wojowników tak, aby nikt nie pojechał do domu z pustymi rękoma. Zawodnicy toczyli bardzo zacięte i emocjonujące walki. Jako, że judo to sport oparty na bezpiecznych technikach samoobrony, można było oglądać pełną emocji i zaangażowania rywalizację, którą świetnie prezentowali zarówno ci najmniejsi, jak i ci nieco starsi.  Po zakończeniu walk turniejowych Kierownik Hali Arena Legionowo Pan Michał Kobrzyński i pierwsi wychowankowie założyciela pierwszej sekcji judo w Legionowie ŚP. Pana Wojtka Augustynowicza Włodzimierz Bobrek i Adam Dziurdź uczestniczyli w ceremonii dekoracji, w której wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni medalami i drobnymi upominkami oraz ze szczerymi uśmiechami pozowali do pamiątkowych zdjęć. Dobrze, że tak udane święto legionowskich judoków zakończyło się bez urazów.

 

/źródło: Jacek Kuźmiński/ Judo SAKANA