Święto Policji
24 lipca 2020
Święto Policji

Awanse na wyższe stopnie oraz nagrody za wzorową służbę wręczono funkcjonariuszom z terenu powiatu legionowskiego podczas uroczystych obchodów Święta Policji.

Oficjalny apel, w którym udział wzięli policjanci ze wszystkich gmin powiatu oraz zaproszeni goście, odbył się 23 lipca na terenie przyległym do Komendy Powiatowej Policji w Legionowie. W trakcie uroczystości 45 policjantów otrzymało akty mianowania na wyższe stopnie służbowe. Komendant Stołeczny Policji wyróżnił nagrodą motywacyjną ośmiu funkcjonariuszy, a starosta legionowski dwudziestu za szczególną i wzorową działalność na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców. Ponadto prezydent Miasta Legionowo nagrodził siedmiu policjantów, wójt Gminy Jabłonna ośmiu funkcjonariuszy, wójt Gminy Nieporęt dwunastu, zaś wójt Gminy Wieliszew czterech policjantów.

Starosta Sylwester Sokolnicki osobiście wręczył funkcjonariuszom nagrody oraz podziękował im, życząc wytrwałości i pomyślności w codziennej służbie na rzecz bezpieczeństwa obywateli naszego powiatu