Szaniawski na plakacie
16 marca 2021
Szaniawski na plakacie

W Biurze Obsługi Mieszkańców legionowskiego starostwa można obejrzeć wystawę plakatów powstałych podczas II edycji Festiwalu Szaniawskiego.

Prace są efektem konkursu, w którym wzięli udział zarówno plastycy profesjonalni, jak i amatorzy. 16 marca przypadała 51. rocznica śmierci Jerzego Szaniawskiego – wybitnego dramaturga, felietonisty i pisarza, który urodził się oraz tworzył w Zegrzynku (dziś Jadwisin). Powiat Legionowski, Miejski Ośrodek Kultury w Legionowie, Gmina Serock oraz stowarzyszenie Zegrzynek Szaniawskiego podejmują działania mające na celu przybliżenie sylwetki artysty i odkrycie jego dzieł na nowo. Wystawa jest właśnie jednym z takich przedsięwzięć. Kolejnym jest plenerowa ekspozycja pt. „Kobiety Szaniawskiego”, która zawisła wzdłuż ulicy Farnej w Serocku.