Zdjęcie, sala wykładowa, na pierwszym planie dwie osoby siedzące na krzesłach, tyłem do widza, w tle w centralnym punkcie zdjęcia - projektor, na którym wyswietlana jest prezentacja.
13 września 2024
Szkolenia dla wsparcia

Trwa realizacja dwóch projektów finansowanych przez Powiat Legionowski, skierowanych do pedagogów i psychologów szkolnych. Ich tematyka obejmuje wspieranie rozwoju dzieci i młodzieży oraz rozwiązywanie problemów wynikających z uzależnień.

Program „Profilaktyka ochrony zdrowia psychicznego dla mieszańców powiatu legionowskiego” zakłada udzielenie kompleksowego wsparcia w zakresie zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. Ma za zadanie zapobiegać zaburzeniom, w tym zaburzeniom depresyjnym, agresji, lękom oraz kształtować postawy i zachowania, które pozytywnie wpłyną na jakość i styl życia młodych osób. W tym celu pedagodzy i psycholodzy ze szkół znajdujących się na terenie powiatu wzięli udział w szkoleniu dedykowanemu powyższym zagadnieniom, które odbyło się 12 września, a także uczestniczą w spotkaniach grupy wsparcia realizowanych od maja do grudnia. Realizatorem programu jest Fundacja Psyche – Strefa Pozytywnych Myśli w Chotomowie.

grafika: po lewej logo Fundacja Psyche, po prawej herb Powiatu Legionowskiego