Zdjęcie wykonane w parku przy Pałacu w Jabłonnie. Grua dzieci z opiekunem ogląda eksponaty biologiczne w stoisku Liceum nr 2 w Legionowie.
23 września 2024
Nauka w roli głównej

Na terenie zabytkowego kompleksu pałacowo-parkowego w Jabłonnie odbył się XXII Festiwal „Nauka z Pałacem w tle”. Przez cały weekend (21-22 września) na odwiedzających czekały atrakcje i nowinki ze świata wiedzy. Powiat Legionowski był współorganizatorem wydarzenia, a także wystawił swoje stoisko, w którym radni rozdawali materiały informacyjne i promocyjne.

Impreza od lat doskonale łączy walory naukowe z dobrą zabawą. Oferta Festiwalu była bardzo zróżnicowana i każdy miał szansę odnaleźć dziedzinę, która interesuje go najbardziej, i poszerzyć wiedzę o nieznane dotąd zagadnienia. Swoje stoiska przygotowało kilkudziesięciu wystawców – m. in. instytucje, organizacje, urzędy, służby, firmy i szkoły.  W czasie wykładów, prelekcji i warsztatów zostatały zaprezentowane różne zjawiska naukowe oraz omówione ciekawe zagadnienia z wielu kategorii naukowych. Na imprezie nie zabrakło również stoisk szkół, dla których Powiat Legionowski jest organem prowadzącym. Obecne były: Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Legionowie, Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Lema w Stanisławowie Pierwszym oraz Powiatowy Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jerzego Siwińskiego w Legionowie. W ramach wydarzenia odbył się także koncert w ramach cyklu „Pałacowe spotkania z muzyką”.