Szlak Polski Walczącej odbudowany
15 listopada 2018
Szlak Polski Walczącej odbudowany

Infrastruktura stworzonego w 2014 roku przez Powiat Legionowski turystycznego szlaku patriotycznego Polski Walczącej została odbudowana. Wymienione zostały niemal wszystkie tablice informacyjne.

Po 4 latach funkcjonowania infrastruktura turystycznego szlaku patriotycznego Polski Walczącej została przez jego twórcę – Powiat Legionowski – odbudowana. Wymiany wymagały szczególnie narażone na działanie warunków atmosferycznych tablice informacyjne. Pod wpływem działania promieni UV druk stracił na czytelności, a drewniane słupy w dużej mierze uległy korozji.

Teraz Powiat Legionowski zainstalował nowe tablice. Druk wykonano na tzw. dibondzie, który zapewnia dłuższy czas użytkowania. Zamiast słupów sosnowych zastosowano tym razem wykonane z dębiny. Ich wytrzymałość określana jest na 8 lat.

Powiat Legionowski wymienił wszystkie z 50 tablic informacyjnych. Stare były objęte 4-letnią gwarancją, której termin upłynął właśnie w tym roku. Pozostawiono jeszcze stare tablice ulokowane na starcie każdej z 4 tras turystycznego szlaku patriotycznego Polski Walczącej, ponieważ ich stan można określić jako dobry. Jednak w przyszłym roku Powiat Legionowski planuje wymianę również tego elementu oraz odnowienie oznakowania pionowego, czyli umieszczanego w postaci kolorowych pasków na drzewach, słupach lub innych elementach znajdujących się na trasie.

Ekipa montująca nowe tablice turystycznego szlaku patriotycznego Polski Walczącej