Ścieżka rowerowa w Białobrzegach coraz bliżej
9 listopada 2018
Ścieżka rowerowa w Białobrzegach coraz bliżej

Trwają prace związane z budową ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Wczasowej w Białobrzegach, na odcinku od ul. Kąpielowej do ul. Spacerowej. Koszt inwestycji, w całości finansowanej przez Powiat Legionowski, to ponad 1.6 mln zł.

Wyłoniony w postępowaniu przetargowym wykonawca rozpoczął prace 24 października br. Na ich realizację, zgodnie z umową, ma osiem tygodni. Nowo powstały ciąg pieszo rowerowy połączy się ze ścieżką rowerową wzdłuż ul. Spacerowej, której budowę planuje gmina Nieporęt.

Na ponad dwukilometrowym odcinku powstaje ścieżka rowerowa z betonu asfaltowego o szerokości 2 m, chodnik o tej samej szerokości z kostki betonowej oraz ciąg pieszo-rowerowy o szerokości 2,5 m, którego nawierzchnię również zaprojektowano z betonu asfaltowego. Zarówno ścieżka, jak i chodnik obramowane zostaną obrzeżem betonowym i, ze względów bezpieczeństwa, oddzieli je od jezdni pobocze o szerokości co najmniej jednego metra. W ramach prac przebudowywane lub zbudowane na nowo zostaną zjazdy indywidualne do posesji oraz zjazdy publiczne. Inwestycję uzupełnią znaki pionowe oraz poziome, namalowane na ścieżce. Realizacja objęta jest pięcioletnią gwarancją wykonawcy.