Szukamy wykonawcy nowych odwodnień
24 czerwca 2019
Szukamy wykonawcy nowych odwodnień

Powiat Legionowski ogłosił postępowanie przetargowe, w wyniku którego ma zostać wyłoniony wykonawca miejscowych odwodnień na drogach powiatowych w Serocku oraz w gminie Nieporęt.

Kolejne w tym roku prace, w miejscach gdzie podczas deszczu powstają kałuże, zaplanowano w Serocku, w ciągu drogi powiatowej nr 1805W przy ul. Nasielskiej oraz w gminie Nieporęt przy drodze nr 1816W, na skrzyżowaniu ulic Izabelińskiej i Przyszłość.

W pierwszej lokalizacji usprawniony zostanie istniejący system. Udrożnione zostaną studnie chłonne, a na całej długości projektowanej inwestycji powstaną liniowe wpusty przykrawężnikowe. Podobny zakres robót planowany jest w Stanisławowie Pierwszym. Tam jednak prace prowadzone będą od zera. Odwodnienie liniowe odprowadzi zalegającą wodę do skrzynek drenażowych.