Talent i wrażliwość nagrodzone
6 maja 2021
Talent i wrażliwość nagrodzone

Laureaci konkursu "Razem dla autyzmu - zaprojektuj nakładkę na zdjęcie profilowe" odebrali dziś nagrody i wyróżnienia podczas uroczystości w legionowskim starostwie.

Z uwagi na pandemię uroczystość była skromna i kameralna, ale wszystkim uczestnikom dostarczyła radości. Laureatom konkursu i ich rodzicom - z powodu docenienia talentu młodych twórców i ich wrażliwości społecznej, organizatorom - ponieważ dzięki zaangażowaniu uczestników zrobiliśmy kolejny krok na drodze szerzenia wiedzy o autyzmie.

Konkurs został ogłoszony w kwietniu, który jest miesiącem wiedzy o autyzmie. Został zorganizowany w ramach X Dni Osób Niepełnosprawnych 2021 Miasta Legionowo i Powiatu Legionowskiego przez Powiatową Instytucję Kultury w Legionowie PIK i Fundację "Promień Słońca" pod patronatem Starosty Legionowskiego. Skierowany był do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, których zadaniem był zaprojektować nakładkę na zdjęcie profilowe na portalach społecznościowych, która wyrazi solidarność z osobami ze spektrum autyzmu. Można było przy tym użyć np. takich słów, jak tolerancja, świadomość, empatia, zrozumienie itd. Bo każdy z nas jest inny, ale każdy potrzebuje zrozumienia i akceptacji.

Nagrodami za najlepsze projekty nakładek profilowych są bony upominkowe o wysokości 300 zł (1. miejsce), 200 zł (2. miejsce) i 100 zł (3. miejsce). Laureaci otrzymali też zestawy upominków promocyjnych Powiatu Legionowskiego i Powiatowej Instytucji Kultury w Legionowie.