Trzy weekendy z Czwórką
19 sierpnia 2020
Trzy weekendy z Czwórką

Za nami dwa letnie weekendy, podczas których program czwarty Polskiego Radia i Legionowskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe zorganizowali akcję „Lato z Czwórką nad Zegrzem”. Powiat Legionowski patronował temu wydarzeniu.

Pierwsze spotkania odbyły się weekend 25 i 26 lipca na plażach w Wieliszewie i Nieporęcie, kolejne 15 i 16 sierpnia w Serocku oraz Wieliszewie. Ich ideą było zademonstrowanie plażowiczom, jak aktywnie oraz bezpiecznie bawić się i odpoczywać nad wodą. Młodzieżowa Grupa Ratownicza LWOPR zaprezentowała pozorowaną akcję ratunkową, a przy wykorzystaniu fantoma objaśniła zasady udzielania pierwszej pomocy. Obecna na wydarzeniu policjantka z Komisariatu Rzecznego rozmawiała z dziećmi o zasadach bezpieczeństwa nie tylko nad wodą. Wydarzeniu towarzyszyły atrakcje sportowe i  taneczne zorganizowane przez partnerów akcji. Nie zabrakło także dobrej muzyki z wakacyjnej radiowej playlisty.

Ostatnie spotkania z Czwórką na plażach Jeziora Zegrzyńskiego odbędą się 29 i 30 sierpnia w Serocku i Nieporęcie.

Fot. Jakub Dąbrowski FokusArt