Twierdza bez dachu
16 lipca 2019
Twierdza bez dachu

W niedzielę 14 lipca w ramach spotkań klubu „Legionowo Cabrio Style” odbył się rajd samochodami typu kabriolet prowadzący z Legionowa do Twierdzy Modlin. Wydarzenie objęte zostało patronatem starosty legionowskiego Roberta Wróbla.

Różne są sposoby na spędzanie wolnego czasu. Posiadacze kabrioletów skrzyknęli się w grupę by w gronie osób połączonych wspólną pasją zwiedzać bliższą lub dalszą okolicę. Tym razem postanowili poznać uroki  położonej niedaleko Twierdzy w Modlinie.

Miłośnicy samochodów „bez dachu” na miejsce startu rajdu wybrali parking wielopoziomowy w Legionowie przy stacji PKP. Po przywitaniu gości i przedstawieniu partnerów, uczestnicy  wzięli udział w konkursie wiedzy o powiecie legionowskim, w którym nagrodą były upominki ufundowane przez Powiat. Następnie wyruszyli paradnie ulicami Legionowa, by dotrzeć do celu i wysiać z aut, by w towarzystwie przewodnika zwiedzić i poznać historię tej położonej u zbiegu rzek Wisły, Narwi i Wkry budowli obronnej.

Fot. Bartosz Kryński