UKS „Delfin” w Ostrowcu Świętokrzyskim
10 lipca 2024

W dniach 4-7 lipca pływalnia „Rawszczyzna” była miejscem rywalizacji młodych pływaków w Letnich Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych 14 letnich. Do Ostrowca Świętokrzyskiego przyjechali reprezentanci aż 193 klubów. Do walki o tytuł najlepszych przystąpiło łącznie 752 zawodniczek i zawodników.

UKS „Delfin” Legionowo pod opieką trenera Daniela Krepsa i Rafała Perla reprezentowali: Antonina Pietuch i Jakub Rapacki. W pierwszym dniu zawodów Antonina Pietuch startowała odpowiednio na dystansach 50 m stylem dowolnym i 200 m stylem grzbietowym uzyskując w eliminacjach czasy 28,58 oraz 2:26.35, który zapewnił Tosi  występ w popołudniowym bloku w finale A.

W popołudniowym finale A nasza zawodniczka wywalczyła srebrny medal na dystansie 200 m stylem grzbietowym bijąc swój rekord życiowy 2:26.17.

Kolejne Wicemistrzostwo Polski Tosia zdobyła w niedzielę startując rano w eliminacjach na 100 m stylem grzbietowym, uzyskując czas 1:08.72, który dał jej awans do kolejnego finału A.  W popołudniowym finale poprawiając rekord życiowy 1:07.32 wywalczyła drugi srebrny medal na Mistrzostwach.