Gra na dziesięciolecie
10 lipca 2024
Gra na dziesięciolecie

„Nie bądź bambikiem, zagraj z PIK-iem!” – pod tym hasłem 6 lipca w malowniczej scenerii Parku Świętojańskiego w Wieliszewie odbyła się plenerowa gra terenowa.

Wydarzenie to kolejna z propozycji przygotowanych na jubileusz dziesięciolecia powstania Powiatowej Instytucji Kultury w Legionowie. Dziesięć kilkuosobowych drużyn dzielnie walczyło o nagrody, doskonale bawiąc się i integrując. Gracze mierzyli się z zadaniami odwołującymi się do historii Instytucji i jej sztandarowych projektów, takich jak Kino Otwarte, Klub Podróżnika, Narodowe Czytanie czy rozmaite warsztaty. Autorką scenariusza gry była Małgorzata Paderewska, a nad całością rozgrywki czuwał duch jeziora Wielisz. Nagrody dla zwycięskich drużyn ufundowało legionowskie kino Helios. Rozgrywka zakończyła się wspólną biesiadą przy ognisku, podczas której, jak na jubileusz przystało, nie zabrakło tortu.

Fot. Powiatowa Instytucja Kultury