Wędrowanie z drzewami
26 lipca 2023
Wędrowanie z drzewami

Cykl spotkań z twórcami dziecięcej literatury pod nazwą „Wędrujące Czytanie” to letnia propozycja Powiatowej Instytucji Kultury w Legionowie i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Legionowie dla najmłodszych mieszkańców powiatu. W wydarzenie włączyły się również biblioteki gminne.

W lipcu młodzi czytelnicy wzięli udział w plenerowych warsztatach wakacyjnych, które miały miejsce w Nieporęcie, Łajskach, Skierdach, Serocku oraz Legionowie.
Spotkania odbywały się wokół książki „Drzewa” (wydawnictwo Dwie Siostry), do której tekst napisał Wojciech Grajkowski, a pełne detali obrazki stworzył Piotr Socha - grafik, projektant i ilustrator, gość tegorocznej edycji „Wędrującego Czytania”, który rozmawiał z dziećmi o drzewach - ich roli w ekosystemie i ciekawostkach z nimi związanych. Zwieńczeniem każdego ze spotkań było wspólne rysowanie ogromnego drzewa i jego mieszkańców.

fot. Powiatowa Instytucja Kultury