Budowa liceum na ostatniej prostej
26 lipca 2023
Budowa liceum na ostatniej prostej

Prace na budowie siedziby dla Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Lema w Stanisławowie Pierwszym zmierzają ku końcowi. Oddanie do użytkowania, rozpoczętej w kwietniu ubiegłego roku inwestycji, zaplanowano na wrzesień.

Wnętrza są już wykończone: położono podłogi, pomalowano ściany, ułożono podwieszane sufity. W łazienkach i toaletach ułożono płytki i wykonano biały montaż. Rozpoczyna się meblowanie oraz wyposażanie obiektu. Teren szkoły został ogrodzony, posadzono trawę, krzewy i drzewa. Kostka wokół obiektu jest już w większości ułożona. Obecnie stawiane są słupy oświetleniowe. Zarówno w budynku liceum, jak i w jego otoczeniu trwa sprzątanie po budowie.

Nowy dwukondygnacyjny gmach w kształcie litery „L” ma powierzchnię ponad 1500 m². Znajduje się w nim osiem większych sal dydaktycznych i cztery mniejsze, a także szatnia, biblioteka, sala do ćwiczeń siłowych z szatnią i łazienką, pokój nauczycielski, pomieszczenia administracyjno-biurowe, toalety (w tym dwie dla osób z niepełnosprawnościami), serwerownia, kotłownia, pomieszczenia gospodarcze i magazynowe oraz obszerny hol z przeznaczeniem na spotkania i uroczystości dla społeczności szkolnej. Nowoczesny i funkcjonalny obiekt wyposażono w windę, co sprawia, że jest on całkowicie wolny od barier architektonicznych.

Wartość robót budowlanych w zakresie zadania wynosi na dzień dzisiejszy 19 189 599,00 zł, z czego 16 311 159,15 zł pochodzić będzie z Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych. Pozostałe środki to wkład własny Powiatu Legionowskiego, dotacja od Gminy Nieporęt oraz dotacja od Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego.