Wiadomość dla potomnych
31 grudnia 2019
Wiadomość dla potomnych

W poniedziałek 31 grudnia 2018 r. na terenie Powiatowego Zespołu Szkół Ogólnokształcących przy ul. Piłsudskiego 28 w Legionowie wkopano Kapsułę Niepodległości.

To ostatni akord całorocznych obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w powiecie legionowskim. W trakcie uroczystości wkopano hermetyczną kapsułę, której otwarcie zaplanowano na 11 listopada 2068 roku. W kapsule znalazły się list do przyszłych pokoleń, podpisany przez włodarzy samorządowych i uczestników uroczystości, specjalne wydanie tygodnika To i Owo, nośniki danych z materiałami od poszczególnych gmin, pamiątki oraz kilka niespodzianek.

W uroczystości wzięli udział wicestarosta Konrad Michalski, wójt gminy Jabłonna Jarosław Chodorski, członek zarządu Powiatu Sylwester Sokolnicki, Przewodniczący Rady Powiatu Leszek Smuniewski, powiatowi radni oraz licznie zgormadzeni mieszkańcy Legionowa.

Organizatorami wydarzenia byli Powiat Legionowski oraz Mazowieckie To i Owo.