Wielkie święto muzyki organowej
16 sierpnia 2019
Wielkie święto muzyki organowej

Trwa V Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej Powiatu Legionowskiego. W tym roku koncerty odbywają się pod hasłem: Carpe Musicam! – Ciesz się muzyką!.

W ramach tegorocznego cyklu zorganizowano dziewięć koncertów. Organizatorzy festiwalu zadbali o staranny dobór repertuaru i wykonawców. Organy nie bez powodu nazywane są królem instrumentów. To największy z instrumentów, nieporównywalny z żadnym innym pod względem rozmiarów przestrzennych, liczby źródeł fal dźwiękowych, sumarycznej mocy emitowanej do otoczenia, dynamiki, różnorodności barw, a także złożoności konstrukcyjnej.

Jeden z zaplanowanych koncertów odbył się 15 sierpnia w kościele pw. NMP Wspomożycielki Wiernych w Stanisławowie Pierwszym i poświęcony był upamiętnieniu 99. Rocznicy Bitwy Warszawskiej. Wystąpili organista Jan Bokszczanin i sopranistka Anna Lubańska wykonując utwory Stanisława Moniuszki, Mieczysława Surzyńskiego i Mariana Sawy. Zgromadzeni w ciszy i skupieniu delektowali się każdym z dostojnych dźwięków.

Festiwal potrwa do 22 września. Terminy koncertów znajdują się na stronie Powiatu Legionowskiego www.powiat-legionowski.pl

Współorganizatorem wydarzenia tradycyjnie jest Powiat Legionowski.