Sukcesy uczniów z LO im. S. Lema
19 maja 2021
Sukcesy uczniów z LO im. S. Lema

Pomimo nauki zdalnej sezon konkursowy w Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Lema nie przestał trwać, a tutejsi uczniowie osiągają liczne sukcesy.

22 marca odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Literatury Polskiej w Językach Obcych  „ODPOWIEDNIE DAĆ OBCE SŁOWO”, zorganizowany przez Wydział Oświaty i Wychowania dla Dzielnicy Ochota m. st. Warszawy, którego celem było nie tylko propagowanie literatury polskiej wśród młodzieży, pogłębione o znajomość języków obcych, lecz także zapoznanie z bogatym dorobkiem translatorskim literatury polskiej. Laureatką tegorocznego konkursu została uczennica klasy 1B Kateryna Demkiv, która recytowała wiersz w języku ukraińskim „Moя пiceньka”/„Moja piosnka” Cypriana Kamila Norwida, zdobywając wysokie II miejsce. Kasia wzięła także udział w powiatowym konkursie literackim organizowanym przez Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Legionowie z okazji „100-lecia szkolnych kół PCK”, w którym zajęła III miejsce. W tym samym konkursie wyróżniono także uczennicę liceum - Oliwię Jankowską z klasy I B.

Uczniowie nie tylko rozwijają swoje pasje literackie, biorą również udział w konkursach z przedmiotów ścisłych. W Ogólnopolskim Konkursie Galileo z Biologii laureatem został uczeń klasy I A Patryk Beśka, a Aleksandra Zapiór i Michał Kowalski z tej samej klasy otrzymali wyróżnienia.

Uczniowie znakomicie zaprezentowali się w wiosennych olimpiadach OLIMPUSA. Martyna Białek z klasy II A została laureatką z biologii, Maksymilian Brud z klasy II B oraz Przemysław Wójcik z II A otrzymali tytuł laureata w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego. Maksymilian dodatkowo został wyróżniony nagrodą książkową za osiągnięcie wysokich wyników. Piotr Kardas  z klasy II B uzyskał tytuł laureata w Konkursie z Języka Niemieckiego. Szkolnym Omnibusem została Nina Niewiadomska – uczennica klasy I A, która startowała w dwóch konkursach (język angielski i biologia), prezentując się w każdym z nich na bardzo dobrym poziomie. Chociaż nie uzyskała tytułu laureata (do czego brakowało jej bardzo niewiele), to w sumie z obu konkursów zdobyła najwięcej punktów wśród swoich kolegów.

Gratulujemy!