Wirtualne pozdrowienia
23 listopada 2021
Wirtualne pozdrowienia

Powiatowa Instytucji Kultury w Legionowie od grudnia rusza z nowym projektem pn. „Pozdrowienia z... Wirtualne pocztówki z powiatu legionowskiego”. W jego efekcie powstanie interaktywny przewodnik, którego kartami będą pocztówki z terenu naszego powiatu.

Z pocztówkami i ich opisami oraz wykładami regionalistów będzie można zapoznać się na stronie www.pik.legionowski.pl, w specjalnie dedykowanej temu projektowi zakładce. Całość ułożona zostanie tematycznie w dziesięć zagadnień z zakresu kultury, sztuki, dziedzictwa historycznego i przyrodniczego. Pełna lista tematów pojawi się razem z przewodnikiem, ale już dziś możemy zdradzić kilka tytułów: „Balonem w przestworza”, „To tutaj projektowali Merlini, Lanci, Marconi…”, „Dom Szaniawskiego”, „Proszę pana, czy tutaj mieszkał smok?”. PIK ogłosi również konkurs plastyczny na współczesną pocztówkę z naszych okolic. Najciekawsze z nich będzie można obejrzeć podczas wirtualnej wystawy.

Fotografia na górze artykułu przedstawia: Dwór Szaniawskich na starej pocztówce pochodzącej z kolekcji Jacka Szczepańskiego