Wsparcie dla zdrowia psychicznego
21 października 2019
Wsparcie dla zdrowia psychicznego

Powiat rozpoczął realizację Powiatowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego. Dzięki tej inicjatywie mieszkańcy mogą uzyskać bezpłatną pomoc psychologiczną. Z oferty można skorzystać do końca roku.

Dla dzieci i młodzieży oraz ich rodzin utworzono punkt poradnictwa psychicznego w zakresie wczesnego wykrywania wad rozwojowych (autyzm, zespół Aspergera, niepełnosprawność intelektualna), zaburzeń rozwoju umiejętności szkolnych, zaburzeń nastroju, nerwic i innych zaburzeń psychicznych. Dodatkowym atutem realizacji zadania jest umożliwienie osobom, u których wykryto wady rozwojowe, skorzystania z bezpłatnych zajęć, warsztatów, treningów i konsultacji. Program zakłada także organizację spotkań z psychologiem w szkołach, podczas których uczniowie poznają techniki radzenia sobie w sytuacjach stresujących oraz zdobędą wiedzę na temat zaburzeń lękowych- nerwicowych, zaburzeń depresyjnych oraz fobii. Kolejnym filarem programu jest utworzenie punktu pomocy psychologicznej dla dorosłych mieszkańców powiatu legionowskiego, potrzebujących specjalistycznej  pomocy w zakresie nabycia praktycznych umiejętności współżycia z osobą chorą psychicznie lub doświadczającą choroby otępiennej. Dodatkowym atutem realizacji zadania jest możliwość skorzystania z bezpłatnych zajęć, warsztatów, treningów i konsultacji.

Oba punkty poradnictwa znajdują się w siedzibie FUNDACJI PSYCHE – Strefa Pozytywnych Myśli w Chotomowie przy ul. Mała 11. Zapisy pod nr tel.: 505 685 454.