Wspólna strategia dla turystyki
21 października 2021
Wspólna strategia dla turystyki

Współpraca samorządów regionu Jeziora Zegrzyńskiego i budowanie wspólnej strategii ponadlokalnej były tematami spotkania, które zorganizowała Lokalna Organizacja Turystyczna „Przystań w sercu Mazowsza” wraz z Powiatem Legionowskim.

Turystyka, ze względu na walory obszaru Jeziora Zegrzyńskiego, może stać się kołem zamachowym lokalnej gospodarki. 20 października na zaproszenie starosty legionowskiego i zarządu LOT „Przystań w sercu Mazowsza” włodarze z samorządów położonych wokół Jeziora zebrali się, by omówić pomysł stworzenia wspólnej strategii ponadlokalnej dla regionu.

Dokument, który miałby powstać w wyniku współpracy, wyznaczy kierunki rozwoju, będzie także podstawą do aplikowania o środki zewnętrzne. Wspólna strategia pokaże również potencjalne projekty, które zaangażowane samorządy będą mogły realizować w partnerstwach ponadlokalnych. Takie podejście pozwoli na harmonijny rozwój całego obszaru Jeziora Zegrzyńskiego, planowany nie odcinkowo w poszczególnych gminach, ale w ramach współpracy wielu partnerów, patrzących na region globalnie.