Wspomnienie o Grażynie Krzyczkowskiej
11 sierpnia 2022
Wspomnienie o Grażynie Krzyczkowskiej

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Grażyny Krzyczkowskiej – lekarza pediatry, kierowniczki Przychodni Rejonowej w Serocku, zasłużonej mieszkanki Serocka.

Grażyna Ewa Krzyczkowska urodziła się 18 stycznia 1939 roku w Czortkowie (dzisiejsza Ukraina). Studia medyczne ukończyła na Śląskiej Akademii Medycznej w Zabrzu-Rokitnicy. W trakcie kariery zawodowej uzyskała specjalizację drugiego stopnia z pediatrii. Od 1964 roku zatrudniona była w Zakładzie Opieki Zdrowotnej, najpierw nowodworskim, a następnie legionowskim z miejscem pracy w przychodni w Serocku. Nawet po przejściu na emeryturę w 2000 roku pracowała dalej aż do 2020 roku. Zawsze życzliwa, zawsze gotowa nieść pomoc i oddana swoim małym pacjentom.

W 2013 roku została odznaczona medalem za zasługi dla Miasta i Gminy Serock w uznaniu za wybitne osiągnięcia dla rozwoju gminy.

Pokój Jej duszy.