Wyniki Konkursu Ofert na wybór realizatorów programów polityki zdrowotnej
13 listopada 2018
Wyniki Konkursu Ofert na wybór realizatorów programów polityki zdrowotnej

Wyniki Konkursu Ofert na wybór realizatorów programów polityki zdrowotnej:

- pn. „Program profilaktyki i wczesnego wykrywania raka piersi wśród mieszkanek Powiatu Legionowskiego na lata 2018-2022” w roku 2018 -
Jerzy Petz Mediq Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej, ul. Piłsudskiego 20, 05-120 Legionowo

- pn. „Program wczesnego wykrywania nowotworów jelita grubego wśród mieszkańców Powiatu Legionowskiego na lata 2018 - 2022” w roku 2018

- pn. „Program profilaktyki i wczesnego wykrywania nowotworów gruczołu krokowego wśród mieszkańców Powiatu Legionowskiego na lata 2018-2022” w roku 2018

W ramach tych trzech akcji profilaktycznych realizowane będą:

1) Program wczesnego wykrywania nowotworów jelita grubego skierowany do mieszkańców Powiatu w wieku 50-75 lat niezależnie od wywiadu rodzinnego oraz w wieku 25-49 lat z obciążonym wywiadem rodzinnym. Będą oni mogli skorzystać z bezpłatnej kolonoskopii w znieczuleniu ogólnym z możliwością pobrania wycinków do badań histopatologicznych.

2) Program profilaktyki i wczesnego wykrywania nowotworów gruczołu krokowego skierowano do panów w wieku 55-69 lat. W jego ramach przeprowadzone zostaną konsultacje lekarskie wraz z badaniem per rectum oraz wykonywane będą badania krwi w celu oznaczenia markera raka prostaty – PSA wolnego. Zaplanowano także zorganizowanie warsztatów edukacyjnych.

3) Dla mieszkanek powiatu w wieku 40-49 lat przygotowano bezpłatne badania mammograficzne. Profilaktyką przeciwnowotworową objęte zostaną także panie w wieku 25-49 lat, dla których zorganizowane zostaną warsztaty edukacje oraz instruktaż samobadania piersi.

Pliki do pobrania: