XII Festiwal Aktywności Społecznej i Kulturalnej Sołectw już wkrótce. Zapraszamy!
16 sierpnia 2023

Serdecznie zapraszamy na XII Festiwal Aktywności Społecznej i Kulturalnej Sołectw, który odbędzie się 2 września 2023 r. w Kompleksie Rekreacyjno-Wypoczynkowym Nieporęt-Pilawa w Nieporęcie pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Roberta Telusa.

XII edycja będzie wyjątkowa. W tegorocznej edycji będzie rywalizować ze sobą aż 9 sołectw:

- Guzowatka (Gmina Dąbrówka),
- Chotomów (Gmina Jabłonna),
- Białobrzegi (Gmina Nieporęt),
- Kosewko (Gmina Pomiechówek),
- Słupno 1 (Gmina Radzymin),
- Wierzbica (Gmina Serock),
- Somianka-Parcele (Gmina Somianka),
- Wieliszew (Gmina Wieliszew),
- Smoszewo (Gmina Zakroczym).

Rywalizacja będzie odbywała się w następujących kategoriach:

- prezentacja dorobku sołectwa,
- smaki, kuchnia regionalna,
- zawody sprawnościowe.

A w stoisku LGD Zalew Zegrzyński, jak zawsze, będzie można oddać swój głos w konkursie publiczności.
Po uroczystym zakończeniu Festiwalu odbędzie się koncert szantowy z okazji 60-lecia Jeziora Zegrzyńskiego.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zmagań sołectw oraz wspólnej zabawy.

fot. designed by pikisuperstar - Freepik.com