Z powiatu do Nowego Jorku
17 lipca 2019
Z powiatu do Nowego Jorku

Mieszkanka naszego powiatu Natalia Szachna, uczęszczająca do warszawskiego Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika, otrzymała nominację do reprezentowania Polski podczas międzynarodowej konferencji Global Young Leaders Conference (Światowa Konferencja Młodych Liderów).

Konferencja odbyła się w dniach 1-10 lipca w Waszyngtonie oraz Nowym Jorku (USA). Podczas wydarzenia uczestnicy z całego świata poruszali tematykę problemów globalnych i możliwości ich rozwiązania. Na warsztatach oraz wykładach omawiano kwestie celów zrównoważonego rozwoju oraz komunikacji międzynarodowej.
Natalia miała także okazję spotkać się z międzynarodowymi przedstawicielami świata nauki, biznesu, kultury i polityki podczas spotkańw muzeach, ambasadach oraz na uniwersytetach. Złożyła także wizytę w siedzibie głównej Organizacji Narodów Zjednoczonych. Powiat Legionowski wsparł udział Natalii w konferencji.