Zaczarowali piosenką
17 maja 2022
Zaczarowali piosenką

Po pandemicznej przerwie XIII Ogólnopolski Harcerski Festiwal Piosenki „Wiosenne Czarowanie” odbył się w dniach 13-15 maja w Legionowie. Wydarzenie objęte zostało patronatem starosty legionowskiego.

W tym roku wydarzeniu towarzyszyło hasło Biesy&Czady, a prezentowane utwory związane były z górami. Na scenie w legionowskim ratuszu, przed publicznością i jury, wystąpiło ponad trzydzieści zespołów i solistów z całej Polski.

Pierwszego dnia odbyły się przesłuchania konkursowe w kategoriach zuchowych. Drugiego dnia zaprezentowali się harcerze w występach drużynowych, solowych, w kategorii open i piosence autorskiej. Niedzielę rozpoczęto tradycyjnie Mszą świętą. Jak co roku nie mogło także zabraknąć Wielkiego Tańca Belgijskiego, który zuchy, harcerze i mieszkańcy odtańczyli wokół ronda przed ratuszem. Następnie odbył się koncert Bartka Zbroszczyka oraz Krzysztofa Szmytke z udziałem Martyny Ordak. Festiwal zakończył się ogłoszeniem wyników konkursu, wręczeniem nagród i występem laureatów. Pierwszą nagrodę w kategorii Zuchy soliści zdobyła Ksenia Such, w kategorii Harcerze soliści najlepsza była Marta „Czkawka” Cuper. W reprezentacji drużynowej najwyższy wynik uzyskała Lisia Sfora, natomiast kategorię Open wygrał Harcerski Klub Muzyczny Szekla. Nagroda specjalna dla najlepiej zapowiadającego się artysty powędrowała do Hani Czajkowskiej. Zestawy gadżetów turystycznych, ufundowanych przez Powiat Legionowski, otrzymali Mariusz „Chmurson" oraz zespół The Tonacja Junior.

Fot. Maja Rogala

kategoria Zuchy soliści:

I NAGRODA - Ksenia Such

II NAGRODA - Aleksandra Pająk

III NAGRODA - Jan Sołkowicz (wraz z siostrą)

kategoria Reprezentacje gromad (do 8 osób) oraz gromady (powyżej 8 osób)

zuchowe:

wyróżnienie - The Tonacja Junior (występ ONLINE)

kategoria Śpiewające Rodziny:

wyróżnienie - Rodzinka Chojnackich

kategoria Harcerze soliści:

I NAGRODA - Marta “Czkawka” Cuper