Zagłosuj za bezpieczeństwem
21 października 2020
Zagłosuj za bezpieczeństwem

Zachęcamy do głosowania na projekt doświetlenia przejść dla pieszych w gminie Nieporęt, który ma szansę zostać zrealizowany ze środków Województwa Mazowieckiego w ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza.

Projekt „Przebudowa przejść dla pieszych przez drogi wojewódzkie na terenie Gminy Nieporęt, Powiat Legionowski - Bezpieczne przejścia dla pieszych”, zgłoszony przez stowarzyszenie „Przyjazny Nieporęt” do Budżetu Obywatelskiego Mazowsza, uzyskał pozytywną ocenę merytoryczną i został zakwalifikowany do głosowania. Głosowanie odbywać się będzie w dniach od 26 października do 16 listopada 2020 r. za pośrednictwem strony www.bom.mazovia.pl.

Projekt zakłada doświetlenie 21 przejść dla pieszych zlokalizowanych na trzech drogach: ul. Jana Kazimierza (DW 633), ul. Strużańskiej (DW 632) oraz ul. Zegrzyńskiej/Pogonowskiego (DW 631). To inicjatywa o szczególnym znaczeniu dla użytkowników dróg, zwłaszcza pieszych, bo poprawi bezpieczeństwo  w najbardziej ruchliwych i uczęszczanych miejscach - w okolicach przystanków autobusowych, szkół, przedszkoli i plaż na terenie gminy Nieporęt. Trasy te prowadzą na północ Polski, na Mazury oraz nad Jezioro Zegrzyńskie, dlatego zachęcamy do głosowania także mieszkańców spoza gminy Nieporęt.
Szczegóły projektu znajdują się na stronie: https://bom.mazovia.pl/projekt/251.

Powodzenie przedsięwzięcia zależy od liczby oddanych głosów. Projekt rywalizuje z 16 innymi projektami z podregionu warszawskiego wschodniego. Ten, który zdobędzie największą liczbę głosów, zostanie zrealizowany ze środków Województwa Mazowieckiego w 2021 r.