Zagrali dla WOŚP
30 stycznia 2023
Zagrali dla WOŚP

Orkiestra Jurka Owsiaka pod hasłem „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!” zagrała, zbierając pieniądze na zakup urządzeń pozwalających na przyspieszenie diagnostyki zakażeń, co umożliwi lepszą terapię sepsy poprzez szybsze wdrożenie celowanej i skutecznej antybiotykoterapii.

Na terenie powiatu 31. finał WOŚP zorganizowano w ośmiu sztabach – w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej w Legionowie, w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Legionowie, w Szkole Podstawowej nr 8 w Legionowie, w Szkole Podstawowej im. Wandy Chotomskiej w Józefowie, w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Chotomowie, w Szkole Podstawowej i Liceum Ogólnokształcącym Sapere Aude w Rajszewie, w Stowarzyszeniu Młodzi Dla Rozwoju – Emka w Wieliszewie oraz w Szkole Podstawowej im. Wojska Polskiego w Zegrzu. Według wstępnych szacunków udało się uzbierać WOŚP w całej Polsce prawie 155 mln zł. Na terenie powiatu najwięcej pieniędzy zebrał sztab działający w LO im. Marii Konopnickiej w Legionowie –238 800,03zł. Tutaj też odbyła się całodzienna impreza, której organizację współfinansował Powiat Legionowski, a na licytacji znalazło się zaproszenie na spotkanie przy kawie ze starostą legionowskim Sylwestrem Sokolnickim oraz członkiem Zarządu Powiatu Przemysławem Cichockim.