Zapraszamy do udziału w Rajdzie Patriotycznym TPL
29 lipca 2019
Zapraszamy do udziału w Rajdzie Patriotycznym TPL

Zapraszamy do udziału w Patriotycznym Rajdzie Rowerowym Towarzystwa Przyjaciół Legionowa „Szlakiem Bitwy Warszawskiej 1920”, który odbędzie się 17 sierpnia 2019 r. w godz.9.00-15.30.
Rajd rowerowy upamiętni udział 10. Dywizji Piechoty gen. Żeligowskiego, Armii Ochotniczej oraz społeczeństwa ziem dzisiejszego powiatu legionowskiego w działaniach bojowych oraz przygotowaniach obronnych w sierpniu 1920 r., w okresie Bitwy Warszawskiej.
Zachęcamy do aktywnego poznawania historycznej trasy marszu do bitwy żołnierzy z legionowskiego garnizonu oraz Chotomowa, którzy w walkach pod Nieporętem i Radzyminem zatrzymali natarcie Armii Czerwonej i przyczynili się walnie do zwycięstwa w Bitwie Warszawskiej.
Uczestnicy rajdu złożą kwiaty pod Pomnikiem Marszałka Piłsudskiego w Legionowie o godz. 9.00  i zapalą znicz pamięci przy Pomniku w Wólce Radzymińskiej o godz.12.00.

Trasa Rajdu: Legionowo - Stanisławów Pierwszy - Wola Aleksandra - Kąty Węgierskie- Izabelin -  Zamostki Wólczyńskie – Pomnik Żołnierzy 10 . Dywizji Piechoty w Wólce Radzymińskiej- Rancho Bena - Legionowo (z wykorzystaniem dróg gminnych i tras rowerowych). Trasa w jedną stronę liczy 15 km (łącznie 30 km).

Program:
Start g. 9.00 - Legionowo, plac J. Pilsudskiego w Legionowie, po złożeniu kwiatów i   okolicznościowym przemówieniu.
9.15- 11.45-  Przejazd po trasie do Pomnika 28 . Pułku Strzelcow Kaniowskich w Wólce
12.00 – 12.15 -  zapalenie znicza pamiątkowego, zdjęcie pamiątkowe uczestników przy pomniku, informacja historyczna
12.15- 12.45 – Przejazd do Rancho Bena
12.45-13.30 – odpoczynek i posiłek regeneracyjny
13.30- 15.30 – Powrót do Legionowa
15.30 Zakończenie Rajdu- przed Filią Muzeum Historycznego - al. Sybiraków 23

Udział wolny -  ze względów organizacyjnych liczbę uczestników ustalono na 30 osób (3 grupy po 10 osób). Rajd dla osób dorosłych i młodzieży (pod opieką dorosłych).

Zapisy od 2 do 10 sierpnia  br. Zgłoszenia prosimy kierować na adres: tpl@przyjaciele-legionowa.org.pl lub bezpośrednio w siedzibie Towarzystwa - Legionowo, ul Mickiewicza 23 -  w sekretariacie Muzeum-  z podaniem wieku uczestnika.