Złote odznaki na Szlaku
6 września 2019
Złote odznaki na Szlaku

Złote odznaki turystyczne trafiły do Kamila Dłutowskiego i Rafała Walczaka. To nie lada wyczyn, ponieważ aby zdobyć to trofeum należy zwiedzić ponad 102 miejsca na powiatowym i miejskim Szlaku Polski Walczącej.

Kamil Dłutowski i Rafał Walczak wpisują się w historię  powiatu legionowskiego jako pierwsi zdobywcy Złotej Odznaki Szlaku Polski Walczącej. Aby otrzymać to trofeum najpierw musieli wejść w posiadanie brązowej i srebrnej. Wykonanie zadania zajęło naszym bohaterom niewiele ponad rok, choć regulamin przewiduje na nie 3 lata.

Zachęcamy do korzystania ze Szlaku Polski Walczącej – to interesująca propozycja dla tych, którzy chcąc czynnie spędzać wolny czas chętnie dowiedzą się więcej o historii swojej „małej ojczyzny”. Przy okazji można mieć dodatkową satysfakcję w postaci zdobycia specjalnych, uznawanych przez PTTK, odznak. Aby wziąć udział w walce o tę powiatową nagrodę, należy m.in. pobrać książeczkę, w której dokonywane są wpisy potwierdzające odwiedzenie punktów Szlaku. Trzeba mieć również ukończone 6 lat. Regulamin oraz więcej informacji można znaleźć na stronie powiat-legionowski.pl – w zakładce Turystyka/Szlak Polski Walczącej. Książeczki są dostępne m.in. w wydziale kultury i promocji, w budynku starostwa powiatowego w Legionowie oraz w punkcie informacji turystycznej na legionowskim dworcu PKP.