Przetargi na bezpieczeństwo
6 września 2019
Przetargi na bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo mieszkańców jest dla władz Powiatu Legionowskiego priorytetem.  Szereg działań i inwestycji prowadzonych jest tak, aby konsekwentnie działać w tym zakresie, planując kolejne przedsięwzięcia.

W miejscowości Dębe (gmina Serock) Powiat planuje wyremontować 500-metrowy odcinek chodnika wzdłuż drogi 1802W, od DW 632 w kierunku wsi. W ramach inwestycji rozebrany zostanie istniejący chodnik i położona kostka brukowa, obrzeża betonowe, oraz krawężniki. Powstaną zjazdy do posesji, wyznaczone zostanie również przejście dla pieszych.

Kolejnym przedsięwzięciem jest projekt chodnika w Komornicy (gmina Wieliszew). W drodze przetargu Powiat wyłoni wykonawcę, który zaprojektuje 330-metrowy ciąg pieszy wzdłuż ul. Wspólnej (droga 1822W), na odcinku leśnym od DW 632 do pierwszych zabudowań.

Dozbrojenie istniejących przejść dla pieszych w urządzenia alarmujące kierowców o miejscu, gdzie powinni zachować szczególną ostrożność, to zadanie dla wykonawcy wybranego w kolejnym z przetargów. W Olszewnicy Starej, na drodze powiatowej 1820W, na wysokości Szkoły Podstawowej im. B. Sokoła, planowane jest wyniesienie na długości około 20 m znajdującego się tam przejścia dla pieszych i dostosowanie istniejącej infrastruktury drogowej. W tym miejscu pojawią się dodatkowe znaki ostrzegawcze oraz ograniczające prędkość do 30km/h, przejście zostanie doświetlone. Przed wzniesieniem pojawią się pasy ze strukturalnej masy chemoutwardzalnej.

W Legionowie na skrzyżowaniu ulic Krakowskiej i Gnieźnieńskiej, przez które dzieci przechodzą w kierunku Szkoły Podstawowej nr 2 w Legionowie, ma powstać aktywne przejście. Pojawią się diody w jezdni z czujnikiem ruchu, sygnalizujące zbliżanie się pieszego. Przejście zostanie doświetlone, w obu kierunkach przed przejściem zostanie położona szorstka mata najazdowa. Biało-czerwone pasy na przejściu zostaną wykonane w trwałej technologii grubowarstwowej, wyróżniającej się doskonałą widocznością w dzień i w nocy.