Zmiany w Policji
7 lutego 2022
Zmiany w Policji

Obowiązki przechodzącej na emeryturę komendant Centrum Szkolenia Policji w Legionowie insp. Anny Rosół przejęła insp. Anna Jędrzejewska-Szpak, dotychczasowy Komendant Powiatowy Policji w Legionowie.

Uroczystość odbyła się w siedzibie Centrum Szkolenia Policji w obecności Zastępcy Komendanta Głównego Policji nadinsp. Pawła Dobrodzieja, Komendantów Szkół Policji, kadry CSP oraz zaproszonych gości.

Obowiązki Komendanta w Komendzie Powiatowej Policji w Legionowie pełni dotychczasowy I zastępca Komendanta Powiatowego nadkom. Krzysztof Pijanowski. Nazwisko nowego Komendanta Komendy Powiatowej Policji w Legionowie ma być ogłoszone w ciągu kilku najbliższych dni.

Inspektor Anna Rosół służbę w Policji rozpoczęła w 1991 r. w Wydziale Prewencji KWP w Ostrołęce, następnie po ukończeniu Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie (w 1996 r.) kontynuowała ją w pionie dydaktycznym w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Początkowo objęła stanowisko wykładowcy Zakładu Prewencji CSP, a 4 lata później wykładowcy Zakładu Prawa i Taktyki Kryminalistycznej. Od lipca 2004 r. pełniła obowiązki Naczelnika Wydziału Inspekcji, Organizacji Szkolenia i Egzaminów Centralnych, natomiast w listopadzie tego samego roku objęła stanowisko Naczelnika Wydziału Metodyki, Organizacji Szkolenia i Dowodzenia. Z dniem 1 sierpnia 2006 r. została mianowana Zastępcą Komendanta CSP w Legionowie.
Od 4 listopada 2010 r. pełniła obowiązki Zastępcy Komendanta Szkoły Policji w Katowicach właściwego w sprawach dydaktycznych, a od 1 sierpnia 2011 r. została mianowana na to stanowisko rozkazem personalnym Komendanta Głównego Policji.
4 sierpnia 2014 r. rozkazem personalnym Komendanta Głównego Policji została mianowana na stanowisko Zastępcy Komendanta CSP w Legionowie, a następnie 1 lutego 2016 r. została mianowana na stanowisko Komendanta Centrum.

Insp. Anna Rosół jest absolwentką Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego oraz ukończyła podyplomowe studia w Akademii Obrony Narodowej w zakresie Prawa Konfliktów Zbrojnych oraz Organizacji i Zarządzania w Wojskowej Akademii Technicznej.
Za swoje zasługi w służbie  otrzymała następujące odznaczenia państwowe i resortowe:
Brązową, Srebrną i Złotą Odznakę Zasłużony Policjant
Brązowy Krzyż Zasługi
Brązowy i Srebrny Medal za Długoletnią Służbę
Brązowy Medal Za Zasługi dla Obronności Kraju

Inspektor Anna Jędrzejewska-Szpak służbę w Policji rozpoczęła w 1997 roku. Od początku swojej kariery zawodowej związana była z pionem dochodzeniowo-śledczym. Pełniła służbę w Komisariacie Policji w Nasielsku, a następnie   Komendant Powiatowy Policji w Nowym Dworze Mazowieckim powierzył jej obowiązki Naczelnika Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego tej jednostki.
Od 2008 r. kontynuowała służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Legionowie, gdzie objęła stanowisko Zastępcy Naczelnika Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego, a następnie naczelnika tego wydziału.
23 sierpnia 2017 r. rozkazem personalnym Komendanta Stołecznego Policji została mianowana na stanowisko I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Legionowie. 13 grudnia 2017 r. Komendant Stołeczny Policji powierzył jej obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Legionowie, a następnie 27 lipca 2018 r. mianował na to stanowisko.
Insp. Anna Jędrzejewska-Szpak jest absolwentką Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz Wydziału Prawa na Uniwersytecie Wrocławskim.
Za swoje zasługi w służbie otrzymała następujące odznaczenia państwowe i resortowe:
Brązową, Srebrną i Złotą Odznakę Zasłużony Policjant.

Źródło: csp.edu.pl
fot. mł. asp. Robert Karyś (CSP w Legionowie)