Zbadaj się!
14 stycznia 2021
Zbadaj się!

Trwają zapisy na bezpłatne badania diagnostyczne dla mieszkańców powiatu, realizowane w ramach Powiatowego Programu Zdrowotnego „Zdrowy Powiat”.

Pierwszą propozycją jest akcja wczesnego wykrywania nowotworów jelita grubego. Mieszkańcy w wieku 50-75 lat niezależnie od wywiadu rodzinnego oraz w wieku 25-49 lat z obciążonym wywiadem rodzinnym mogą skorzystać z bezpłatnej kolonoskopii w znieczuleniu ogólnym z możliwością pobrania wycinków do badań histopatologicznych.

Szczegóły programu: tutaj

Program profilaktyki i wczesnego wykrywania nowotworów gruczołu krokowego skierowano do panów w wieku 55-69 lat. W jego ramach przeprowadzane są  konsultacje lekarskie wraz z badaniem per rectum oraz wykonywane są badania krwi w celu oznaczenia markera raka prostaty – PSA całkowitego.

Szczegóły programu: tutaj

Dla mieszkanek powiatu w wieku 40-49 lat przygotowano bezpłatne badania mammograficzne. Dodatkowa profilaktyka przeciwnowotworowa obejmie panie w wieku 25-49 lat, dla których zorganizowane zostaną warsztaty edukacyjne oraz instruktaż samobadania piersi.

 

Szczegóły programu: tutaj

Powyższe programy realizowane są w NZOZ MEDIQ LEGIONOWO. Zapisy pod numerem telefonu (22) 774 26 40. Liczba miejsc ograniczona.

fot. Designed by Freepik