Dwa nowe przejścia na wiosnę
6 kwietnia 2022
Dwa nowe przejścia na wiosnę

Ruszyły prace przy przebudowie dwóch przejść dla pieszych. W Legionowie przy skrzyżowaniu Al. Róż i ul. Bandurskiego oraz w Serocku przy ul. Nasielskiej na skrzyżowaniu ulic Zaokopowej i Polnej.

W Legionowie w ciągu drogi powiatowej nr 1826W, na przejściu zlokalizowanym niedaleko tunelu przy skrzyżowaniu Alei Róż i ul. Bandurskiego, pojawią się aktywne znaki D-6 z pomarańczowym pulsacyjnym światłem oraz czujnikiem ruchu na fluoroscencyjnym tle. Miejsce zostanie doświetlone lampami LED. Na jezdni wykonane zostanie oznakowanie poziome w technologii grubowarstwowej w kolorze białym. Na sfinansowanie tej inwestycji powiat przeznaczył 58 584,90 zł.

W Serocku w ciągu drogi powiatowej nr 1805W powstanie wyniesienie z kostki na całym obszarze skrzyżowania ulic Nasielskiej, Zaokopowej i Polnej, wyposażone w system odwodnienia liniowego. Na wlotach wyznaczone zostaną trzy przejścia. To w ciągu ul. Nasielskiej będzie miało azyl dla pieszych. Wszystkie trzy będą dodatkowo doświetlone lampami LED. Wprowadzona zostanie nowa organizacja ruchu oraz zainstalowane urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego, m.in. barierki. Na to zdanie Powiat otrzymał dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 200 tys. zł, a cały koszt przebudowy to 428 911,34 zł.

Wprowadzenie wykonawcy na budowę obu inwestycji nastąpiło 28 marca. Prace potrwają do sześciu tygodni.