Liceum na dobrych fundamentach
14 kwietnia 2022
Liceum na dobrych fundamentach

Wystartowały prace na budowie siedziby Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Lema w Stanisławowie Pierwszym, jednej z największych inwestycji Powiatu Legionowskiego. Harmonogram zakłada powstanie gmachu liceum do jesieni 2023 roku.

Wykonawca, firma Arcus Technologie Sp. z o.o., 30 marca został formalnie wprowadzony na budowę, a efekty robót są już widoczne. Zakończono prace przygotowawcze. Z terenu budowy przeniesiono znajdujący się tam plac zabaw oraz zdemontowano boisko do siatkówki. Obecnie wylewane są już ściany fundamentowe.

Uczniowie oraz kadra liceum od 2019 r. uczą się i pracują w pomieszczeniach użyczonych przez Szkołę Podstawową im. Bohaterów Bitwy Warszawskiej 1920 roku. Do nowego budynku o powierzchni 1540 m² przeniosą się za niespełna półtora roku. Będzie to nowoczesny i funkcjonalny obiekt wyposażony w windę i całkowicie wolny od barier architektonicznych. Znajdzie się w nim osiem większych sal dydaktycznych i cztery mniejsze, a także szatnia, biblioteka, sala do ćwiczeń siłowych z szatnią i łazienką, pokój nauczycielski, pomieszczenia administracyjno-biurowe, toalety (w tym dwie dla osób z niepełnosprawnościami), serwerownia, kotłownia, pomieszczenia gospodarcze i magazynowe oraz obszerny hol z przeznaczeniem na spotkania i uroczystości dla społeczności szkolnej.

Wartość całego zadania to 19 189 599,00 zł, z czego 16,3 mln zł pochodzić będzie z Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych.