Budowa Centrum Poradnictwa i Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka

Stan: Inwestycja w toku
Wartość: 5 600 000 zł
Firma:
Daty: Rozpoczęcia: 2018 r.
Zakończenia: 2020 r.
Opis

Trwa budowa Centrum Poradnictwa i Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka. Pod nowy budynek została wylana płyta fundamentowa i rozpoczęły się prace na poziomie piwnic.

Efektem kolejnego etapu rozbudowy Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie będzie powstanie dwupiętrowego skrzydła o powierzchni 1140 m². Na parterze zlokalizowane zostanie przedszkole dla dzieci o różnym stopniu upośledzenia. Przeniesione na parter nowego obiektu przedszkolaki oddadzą miejsce w salach, które dotychczas zajmowały w szkole, na rzecz swoich starszych kolegów. Kolejne piętra przeznaczono dla Ośrodka Wczesnego Wspierania Rozwoju dzieci z salami do ćwiczeń i gabinetami terapeutycznym oraz Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.

Powstanie Centrum Poradnictwa i Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka umożliwi skupienie w jednym miejscu podmiotów, których udział jest niezbędny w procesie diagnostyki, edukacji i terapii. Zapewni to zintegrowaną i kompleksową opiekę na najwyższym poziomie nie tylko podopiecznym PZSiPS, ale także dzieciom i młodzieży z terenu powiatu, których rozwój wymaga specjalistycznego wsparcia.

Jest to kolejny etap rozbudowy szkoły przy ul. Jagiellońskiej 69. W ciągu ostatnich czterech lat główny budynek placówki powiększony został o cztery pomieszczenia dydaktyczne, dwie wentylatornie, pomieszczenia administracyjne, gospodarcze i sanitariaty. Powierzchnia uzyskana dzięki rozbudowie to łącznie ok. 600 m². Ponadto przeprowadzono termomodernizację zarówno budynku szkoły, jak i sali gimnastycznej. Wykonano docieplenie dachu i ścian. Wymienione zostały okna i drzwi, a zawory grzejnikowe zmieniono na termostatyczne. Budynek dostosowano do obowiązujących przepisów przeciwpożarowych. Powstały nowe miejsca parkingowe oraz plac zabaw przystosowany dla dzieci niepełnosprawnych.

Nowoczesny budynek będzie spełniał wszystkie normy oraz zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Budowa potrwa dwa lata. W tym roku na jej realizację przeznaczono 2 800 000 zł, a drugie tyle zaplanowano w roku następnym.

W TRAKCIE: