12 września 2017
Droga Białobrzegi – Beniaminów

Inwestycja Powiatu Legionowskiego

 

Tytuł: Droga Białobrzegi – Beniaminów
Stan: Inwestycja zakończona
Wartość: 3.171.138,84 zł
Firma: STRABAG Sp. z o.o.
Daty: Rozpoczęcia: 2017 r.
Zakończenia: 2017 r.
Opis

 

 

Przebudowa drogi powiatowej 4303W, na odcinku od ronda w Białobrzegach do granicy Powiatu Legionowskiego w Beniaminowie.

Wykonano nową nakładkę jezdni (droga w technologii "bezszwowej", na której asfalt był kładziony jednym ciągiem bez miejsc łączenia). Przebudowano także skrzyżowania z drogami poprzecznymi, wykonano odwodnienie, chodniki i zjazdy do posesji. Na  prostych odcinkach droga została poszerzona do 6,5 m, na łukach do 7 m, a niebezpieczne zakręty w okolicy fortu w Beniaminowie poszerzono do 7,2 m. W związku z planowaną przez Gminę Nieporęt budową ścieżki rowerowej wzdłuż remontowanej drogi, w miejscach przeznaczonych pod drogę dla jednośladów, pozostawiono podłoże z gruntu rodzimego. Tam, gdzie ścieżki nie będzie, pobocze utwardzono i wysypano kruszywem.

Mając na uwadze bezpieczeństwo kierowców i niezmotoryzowanych uczestników ruchu, zaprojektowano wydłużone separatory na przejściach dla pieszych oraz podwyższone wysepki w środkowej części jezdni. Zabiegi  te utrudnią piratom drogowym wyprzedzanie min. w okolicy szkoły i osiedla w Białobrzegach. Zakończony został także remont nawierzchni pętli autobusowej w Białobrzegach. Została ona pogrubiona i tym samym wzmocniona.