6 lutego 2018

Stan: Inwestycja zakończona
Wartość: 1 200 000 zł
Firma:
Daty: Rozpoczęcia: 2017 r.
Zakończenia: 01.2018 r.

Przebudowa mostu na Kanale Bródnowskim w Łajskach.

Zwężona jezdnia, brak chodnika oraz zły stan techniczny starej przeprawy wymagały podjęcia działań, mających na celu zbudowanie nowego mostu o normatywnej szerokości i przekroju. Latem 2017 roku Powiat Legionowski wprowadził na budowę wykonawcę. Prace polegały na rozbiórce istniejącego przepustu, wraz z infrastrukturą elektryczną i gazową, oraz budowie nowego mostu o długości 14,5 m wraz z jezdnią i chodnikiem. Inwestycję wyposażono w nowe instalacje - elektryczną i gazową. Koszt inwestycji to ponad 1,2 mln złotych, z których 521,6 tys. zł pozyskano z rezerwy subwencji ogólnej budżetu państwa. Reszta to wkład własny Powiatu Legionowskiego. Dodatkowo Gmina Wieliszew sfinansowała stworzenie dokumentacji projektowej przedsięwzięcia.