Warsztaty fotograficzne łączące pokolenia
19 grudnia 2023
Warsztaty fotograficzne łączące pokolenia

4 grudnia zorganizowano spotkanie przygotowawcze przed planowanymi warsztatami fotograficznymi, skierowanymi do seniorów oraz młodzieży Powiatowego Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jerzego Siwińskiego w Legionowie. W trakcie tego wydarzenia uczestnicy mieli wyjątkową szansę zapoznać się z panią fotograf prowadzącą  warsztaty, a także nawiązać kontakt z dyrektorem klubu seniora.

Wspólnie z dyrektor PZSP im. Jerzego Siwińskiego w Legionowie Katarzyną Jóźwik-Kaliszewską, pracownikiem Starostwa Powiatowego w Legionowie, fotografem prowadzącą farsztaty Katarzyną Leszczyńską oraz Prezesem Klubu Seniora Romanem Biskupskim uczestnicy przystąpili do konstruktywnych rozmów, mających na celu ustalenie szczegółowego planu kursu fotograficznego. Ta wspólna inicjatywa połączyła różne sfery naszej społeczności, tworząc harmonijną przestrzeń dla wymiany pomysłów oraz rozwijania pasji związanych z fotografią wśród seniorów i młodzieży.

6 grudnia zainaugurowano pierwsze zajęcia z warsztatów fotograficznych, skierowanych do emerytów z klubu seniora. Rozpoczęcie tego cyklu było wyjątkowym momentem, który nie tylko przyniósł możliwość bliższego poznania uczestników, ale także stanowił początek fascynującej integracji pomiędzy młodzieżą a seniorami. W ramach tej inicjatywy odbyła się specjalna część integracyjna, podczas której wspólnie spędzono czas, bawiąc się w różnego rodzaju gry planszowe oraz ciesząc się atmosferą przy filiżance ciepłej kawy i herbaty. Te chwile były nie tylko okazją do zabawy, ale także do wymiany doświadczeń i wiedzy, zarówno z zakresu fotografii, jak i życia prywatnego. Spotkanie miało znaczący wpływ na rozwijanie umiejętności fotograficznych, jednak równie ważne było jego znaczenie jako narzędzia integracji różnych pokoleń. Poprzez wspólne doświadczenia stworzono przyjazne środowisko, sprzyjające wzajemnej wymianie spostrzeżeń, historii życiowych i nauce. To była nie tylko lekcja fotografii, ale także podróż w świat wzajemnego szacunku i zrozumienia, tworząca trwałe więzi pomiędzy młodymi adeptami fotografii a doświadczonymi seniorami.

Efektem spotkania jest wystawa fotograficzna w Biurze Obsługi Mieszkańców w Starostwie Powiatowym w Legionowie.