Konkurs literacki  "Bądź jak Lem. Zobacz przyszłość."
14 maja 2021
Konkurs literacki "Bądź jak Lem. Zobacz przyszłość."

Jeszcze tylko do końca maja czekamy na Wasze prace literackie inspirowane twórczością Stanisława Lema. Zachęcamy do udziału, najlepsze prace zostaną nagrodzone.

Sejm RP ustanowił 2021 Rokiem Stanisława Lema, najwybitniejszego przedstawiciela polskiej fantastyki i jednego z najpoczytniejszych pisarzy science fiction na świecie, autora m. in. „Cyberiady”, „Solaris” czy „Bajek robotów”. W tym roku przypada 100. rocznica urodzin pisarza. Jego książki przetłumaczono na ponad 40 języków, osiągnęły łączny nakład ponad 30 milionów egzemplarzy.

Aby upamiętnić pisarza oraz przybliżyć jego twórczość i sylwetkę, Powiat Legionowski zaprasza do udziału w konkursie  literackim.

Konkurs literacki „Bądź jak Lem. Zobacz przyszłość” skierowany jest do uczniów klasy piątej szkoły podstawowej i starszych oraz wszystkich pełnoletnich mieszkańców powiatu. Zadaniem uczestników jest napisanie opowiadania science fiction o objętości tekstu od 3000 do 7000 znaków wraz ze spacjami. Praca powinna nawiązywać do twórczości Stanisława Lema ogólnie, poprzez formę i tematykę, czyli ukazywać wpływ postępu cywilizacyjnego, w szczególności wynalazków technicznych, na jakość codziennego życia człowieka i podejmowane przez niego wybory. Nawiązanie do treści, postaci, fabuły prac Lema nie jest konieczne.  Na prace czekamy do 31 maja.

Regulamin

Formularz zgłoszeniowy

Oświadczenie - uczestnik pełnoletni

Oświadczenie - uczestnik niepełnoletni

 

Pliki do pobrania: