PIK dla podróżników i kinomanów
22 lutego 2021
PIK dla podróżników i kinomanów

Powiatowa Instytucja Kultury w Legionowie dba, aby nasi mieszkańcy nie nudzili się podczas zimowych wieczorów. Wydarzenia online cieszą się dużym zainteresowaniem, więc PIK przygotowuje coraz to nowsze ich odsłony.

Podczas pierwszego w tym roku spotkania Klubu Podróżnika "W 80 dni dookoła..." na wyprawę do Zimbabwe i Malawi zaprosił podróżnik Robert Gondek. Opowieść o tych wyjazdach zobrazował pokaz zdjęć ukazujących dziką afrykańską przyrodę, a także codzienne życie mieszkańców.

W lutym miłośnicy kina mogli obejrzeć nominowany do Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny, przebój festiwalu w Cannes, pełen czarnego humoru argentyński komediodramat „Dzikie historie” w reżyserii Damiána Szifrona. Seans poprzedziło wprowadzenie dziennikarki filmowej Magdaleny Felis.

Przed nami kolejna dawka kultury – w nowym cyklu „Kino Otwarte na Sztukę” już 26 lutego o godz. 19.00 wyemitowany zostanie dramat biograficzny pt. "Van Gogh. U bram wieczności" w reżyserii Juliana Schnabla z Willem Dafoe w roli głównej. Z kolei 9 marca o godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie autorskie online z Joanną Jax – pisarką specjalizującą się w powieściach historycznych, autorką bestsellerowych sag “Zanim nadejdzie jutro”, “Zemsta i przebaczenie” oraz “Dziedzictwo von Becków”. 19 marca o godz. 20.00 w „Kinie Otwartym” wyemitowany zostanie online francuski dramat psychologiczno-kostiumowy w reżyserii Céline Sciammy  - "Portret kobiety w ogniu". Film miał swoją premierę w konkursie głównym na 72. MFF w Cannes, gdzie zdobył nagrodę za najlepszy scenariusz.

Zachęcamy Państwa do śledzenia kanałów internetowych Powiatowej Instytucji Kultury oraz Powiatu Legionowskiego, gdzie zamieszczane są najświeższe informacje o planowanych wydarzeniach.

 

Fotografie w artykule -  Robert Gondek

Wodospady Wiktorii na granicy Zimbabwe i Zambii to nie jedyne zapierające dech w piersiach krajobrazy, jakie uczestnicy spotkania z Robertem Gondkiem mogli podziwiać podczas transmisji Klubu Podróżnika