Powiat zaprasza na kolejne bezpłatne badania
3 marca 2020
Powiat zaprasza na kolejne bezpłatne badania

Trwają zapisy na bezpłatne badania diagnostyczne dla mieszkańców powiatu, realizowane w ramach Powiatowego Programu Zdrowotnego „Zdrowy Powiat” w roku 2020.

Dla mieszkanek powiatu w wieku 40-49 lat przygotowano bezpłatne badania mammograficzne. Dodatkowa profilaktyka przeciwnowotworowa obejmie panie w wieku 25-49 lat, dla których zorganizowane zostaną warsztaty edukacyjne oraz instruktaż samobadania piersi.

Program profilaktyki i wczesnego wykrywania nowotworów gruczołu krokowego skierowano do panów w wieku 55-69 lat. W jego ramach przeprowadzone zostaną konsultacje lekarskie wraz z badaniem per rectum oraz wykonywane będą badania krwi w celu oznaczenia markera raka prostaty – PSA całkowitego. Zaplanowano także zorganizowanie warsztatów edukacyjnych.

Powyższe programy realizowane są w NZOZ MEDIQ LEGIONOWO. Zapisy pod numerem telefonu (22) 774 26 40. Liczba miejsc ograniczona.

Szczegóły programu profikaktyki nowotworów piersi: tutaj
Szczegóły programu profilaktyki i wczesnego wykrywania nowotworów gruczołu krokowego: tutaj

fot. Designed by Freepik