ZTM najlepszy po raz drugi
29 maja 2012
ZTM najlepszy po raz drugi

Na 15 dni przed Euro 2012 w powiecie legionowskim odbyła się nie mniej ważna impreza piłkarska Mazowsza - Mistrzostwa MazoviaCup 2012.

Urzędnicy z całego województwa mazowieckiego zjechali się do naszego powiatu, aby wspólnie przeżywać emocje związane z piłkarską rywalizacją. Wszystko zaczęło się niewinnie...

Zebranych na stadionie w Wieliszewie samorządowych piłkarzy powitali gospodarze imprezy - Starosta Legionowski oraz Wójt Gminy Wieliszew. Głos zabrali również partoni oraz sponsorzy naszej imprezy. Panowie jednak zerkali w nieco inną stronę - na oczekujące na swój występ cheerleaderki z grupy Bellarto. Dziewczyny swoim tańcem podgrzały i tak już gorącą atmosferę i nawet chłodny wiaterek nie był w stanie jej ostudzić.

Zawodnicy zagrzani do boju o tytuł Mistrza Mazowsza Samorządów w Piłce Nożnej MazoviaCup 2012 rozjechali się na boiska rozmieszczone w powiecie legionowskim. Tam do ostatniego gwizdka niestrudzenie dawali z siebie wszystko, aby udowodnić rywalom, że to właśnie oni są najlepsi na Mazowszu. Bezkokurencyjne w swoich grupach okazały się reprezentacje Płocka, Starej Białej i Nadarzyna - żadna z tych drużyn nie przegrała dziś ani jednego meczu. Starej Białej udało się też ustanowić nowy rekord w liczbie bramek strzelonych w jednym meczu - wygrała z gminą Olszewo Borki aż 12:1.

Cheerleaderki z grupy Bell Arto zagrzewały zawodników do walki o puchar

Drugi dzień rozgrywek nie był mniej gorący niż pierwszy. Emocje na boiskach sięgały zenitu. Samorządowi zawodnicy nawet na chwilę nie odpuszczali swoim rywalom. Szczególnie gorąca atmosfera panowała na stadionie w Wieliszewie, gdzie rozgrywać się miały mecze finałowe.

Nad wieliszewskimi boiskami rozpościerała się łuna piłkarskiej rywalizacji. Pot, śmiech, a czasem nawet łzy wypełniały murawę. Nikt jednak nie odpuszczał. Piłkarze nacierali na bramki przeciwników, do których obrona starała się ich nie dopuścić. Bramkarze rzucali się na piłkę, byleby nie wpuścić jej do siatki. Organizatorzy biegali po boiskach zbierając wyniki i wspomnienia z turnieju w postaci zdjęć. 

Walka o bramkę była naprawdę ostra

W tym roku najlepsi okazali się mistrzowie z roku 2009 - reprezentacja ZTM. Zaraz za nimi w tabeli uplasowali się tegoroczni debiutanci, Góra Kalwaria. Reprezentacja Płocka, która rok temu była Mistrzem Mazowsza, zajęła ostatnie miejsce na pudle.

Drużyną Fair Play 2012 została reprezentacja Łysych, Królem Strzelców - Emil Łotowski z Wieliszewa, który w całym turnieju strzelił 19 bramek. Najlepszym bramkarzem turnieju był golkiper Mistrza Mazowsza 2012 - Daniel Kwiatkowski z reprezentacji ZTM.

ZTM - Mistrzowie Mazowsza 2012

Kolejna Mazovia Cup dopiero za rok. Ale już teraz wszystkich Was serdecznie zapraszamy :)