4 lutego 2010
Dołącz do nas! Wygraj cenne nagrody.

Płacąc podatki w legionowskim Urzędzie Skarbowym przeznaczasz je na inwestycje w swojej okolicy.

Znaczna część budżetów gmin i powiatu pochodzi z podatku od osób fizycznych. Rozliczając się z podatku tam, gdzie faktycznie mieszkamy, przyczyniamy się do poprawy jakości naszego życia. Znaczy to tyle, że im więcej złotówek wpływa do samorządu z tego tytułu, tym więcej środków gmina czy powiat przeznaczy na budowę dróg, wodociągów, kanalizacji, utrzymanie szkół i przedszkoli, kulturę i inne realizowane zadania.

Foto

Do konkursu mogą przystąpić osoby, które zameldują się na terenie Powiatu, jak również te, które nie mogą się zameldować, ale złożą formularz NIP-3 w Urzędzie Skarbowym w Legionowie. Każdy biorący udział w akcji ma szansę na wygranie atrakcyjnych nagród rzeczowych, między innymi: Voucher na pokrycie rocznego czesnego w przedszkolu, karnet na zajęcia w klubie fitness, a także na wybrane zabiegi spa.
Dla 100.000. mieszkańca przygotowaliśmy nagrodę specjalną o wartości 10 tysięcy złotych oraz rabat na zakup mieszkania. Formularz konkursowy prosimy przesyłać na adres konkurs@powiat-legionowski.pl

Życzymy powodzenia.

Jak się zameldować?

Krok 1
Przygotowujemy potrzebne do zameldowania dokumenty:
-Dokument stwierdzający tożsamość (dowód osobisty, paszport)
-Książeczkę wojskową (w przypadku osób podlegających obowiązkowi służby wojskowej)
-Poświadczenie wymeldowania z poprzedniego miejsca zamieszkania.

Krok 2
Udajemy się do urzędu gminy do wydziału zajmującego się sprawami obywatelskimi. Tam pobieramy druk zgłoszenia pobytu stałego, który wypełniamy.

Krok 3
Wypełniony druk zgłoszeniowy pobytu stałego oraz wymieniony w kroku 1 dokumentu składamy osobiście w urzędzie gminy, gdzie zostaniemy wpisani do ewidencji stałych mieszkańców oraz otrzymamy poświadczenie zameldowania na pobyt stały.

Jak się rozliczyć w Urzędzie Skarbowym w Legionowie bez zameldowania?

Krok 1
W rocznym rozliczeniu podatku PIT. składanym w Urzędzie Skarbowym, jako miejsce zamieszkania na koniec roku wskazujemy miejsce zamieszkania na terenie Powiatu Legionowskiego (w jednej z pięciu gmin: Serock, Jabłonna, Legionowo lub Wieliszew), a jako właściwy wskazujemy Urząd Skarbowy w Legionowie.

Krok 2
Wypełniamy formularz NIP-3 w części dotyczącej adresu zamieszkania i dołączamy go do zeznania podatkowego.

Krok 3
Rozliczenie wraz z formularzem NIP-3 przesyłamy do Urzędu Skarbowego w Legionowie , ul Piłsudskiego 43C, 05-120 Legionowo.

Foto