12 stycznia 2010
Gminne Centrum Kultury

Nowa placówka kulturalna na mapie powiatu legionowskiego otwiera swoje podwoje.

Wieliszewski Ośrodek Kultury korzystający dotychczas z pomieszczeń miejscowej hali sportowej i urzędu gminy doczekał się własnej siedziby… w Łajskach. Tym samym sfinalizowana zostanie kilkuletnia inwestycja realizowana od 2006 roku. 27 kwietnia 2006 roku Starostwo Powiatowe w Legionowie zatwierdziło projekt budowlany i wydało pozwolenie na budowę Centrum Kultury. 8 listopada w mury budynku uroczyście wmurowano akt erekcyjny. Latem 2008 roku budynek Centrum Kultury został oddany do użytku i jednocześnie zapadła decyzja, że będzie on siedzibą Ośrodka Kultury w Wieliszewie. Po dokonaniu adaptacji wnętrz oraz ich wyposażeniu, zrealizowaniu I etapu zagospodarowania otoczenia (ogrodzenie terenu, ułożenie chodników i miejsc parkingowych, reszta prac - przerwanych przez mroźną i śnieżną zimę - znajdzie swój finał wiosną tego roku), budynek Centrum jest gotowy do podjęcia działalności w podstawowym zakresie. W budynku znajdują się: sala wielofunkcyjna, sale do zajęć tematycznych (plastyczna, komputerowo-językowa, modelarska, salonik prasowy/pokój multimedialny), sala bilardowa, sala taneczna/fitness oraz kawiarenka.

Nowa siedziba Gminnego Centrum Kultury

Na przełomie stycznia i lutego (pierwszy tydzień ferii zimowych) dla wszystkich zainteresowanych ofertą Ośrodek organizuje „Dni Otwarte”, podczas których zaprezentuje nowe Gminne Centrum Kultury. Każdy - junior czy senior - powinien znaleźć tu dla siebie coś ciekawego: interesujące go zajęcia, wystawy, koncerty, spotkania lub po prostu wpadnie tu ze znajomymi na kawę czy partyjkę bilardu, tenisa stołowego, a w sezonie skorzysta z wielofunkcyjnego boiska do większości gier zespołowych i tenisa ziemnego.

Wkrótce do każdej skrzynki pocztowej w Gminie Wieliszew trafi obszerny folder ze szczegółową ofertą Gminnego Centrum Kultury i dokładnym planem „Dni Otwartych”. Osoby zainteresowane ofertą Ośrodka Kultury prosimy o kontakt telefoniczny pod numerami: 0 22 782 20 44; 782 21 44.