10 grudnia 2009
Przedświątecznie w Wieliszewie

Gmina Wieliszew po raz pierwszy w historii organizuje spotkanie wigilijne dla mieszkańców.

Świąteczny koncert oktetu wokalnego OCTAVA i organizowane po raz pierwszy spotkanie wigilijne dla mieszkańców, a wcześniej Msza św. w wieliszewskiej świątyni - w bożonarodzeniowy nastrój mieszkańcy Gminy Wieliszew wprowadzać się będą już 20 grudnia.

Ten przedświąteczny niedzielny wieczór rozpocznie Msza św. celebrowana w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Wieliszewie o godz. 17:00. Po nabożeństwie, około godz. 18:00, odbędzie się kolejne z Muzycznych Spotkań organizowanych przez miejscowy Ośrodek Kultury - koncert oktetu wokalnego OCTAVA. - koncert odbędzie się po wieczornej Mszy Świętej ostatniej niedzieli czasu oczekiwania, będzie więc wyjątkowym muzycznym połączeniem pomiędzy czasem Adwentu, a czasem Bożego Narodzenia, stąd i nazwa programu - Musicum Comparatum - wyjaśnia Zygmunt Magiera, tenor i kierownik artystyczny oktetu.

Uwieńczeniem wieczoru będzie organizowana po raz pierwszy w Wieliszewie wspólna wigilia, na którą zaprasza wszystkich mieszkańców i gości Wójt Gminy Wieliszew. Już od godz. 19:00 na wszystkich przybyłych pod halę sportową w Wieliszewie czeka żywa wigilijna szopka, wspólne śpiewanie kolęd, opłatek i życzenia świąteczne i oczywiście zastawiony tradycyjnymi wigilijnymi i świątecznymi potrawami stół. - Jesteśmy sporą bo liczącą ponad 10 tysięcy mieszkańców rodziną. Kiedy, jeśli nie właśnie w to najbardziej rodzinne z polskich świąt mamy świętować razem? - uzasadnia pomysł wójt Waldemar Kownacki, licząc, że takie spotkanie stanie się kolejną gminną tradycją.