2 grudnia 2009
Podaruj życie

W ramach legionowskiego Programu Promocji Zdrowia na 2009 r. odbędzie się akcja krzewienia idei krwiodawstwa wśród mieszkańców Legionowa.

Polski Czerwony Krzyż organizuje w dniu 12 grudnia 2009 r. otwartą akcję honorowego krwiodawstwa ambulans ustawiony będzie od godz. 9.30 na placu przed Ratuszem Urzędu Miasta Legionowo.

Zbiórkę krwi w ambulansie prowadzić będzie personel medyczny Oddziału Terenowego z Nowego Dworu Mazowieckiego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Warszawy. Dawcą może być osoba, w wieku od 18 do 65 roku życia posiadająca dobry stan zdrowia.

Krew jest najbardziej poszukiwanym przez szpitale środkiem medycznym, a szczególnie w okresie świąteczno - zimowym, kiedy maleje liczba krwiodawców gotowych oddać krew, a zwiększa się zapotrzebowanie na krew z uwagi na wzrost wypadków komunikacyjnych.

Oddanie krwi wraz z niezbędnym badaniem i odpoczynkiem zajmuje tylko 30 minut. Dla dorosłego człowieka 450 ml to niewielki ubytek, ale dla kogoś, komu krew zostanie przetoczona – szansa na ocalenie życia.